שיפוץ דירה טיפים חשובים

דלתות

כל מי שעובר דירה, או לחלופין שמשפץ את דירתו, משקיע זמן ומאמץ ניכרים לכל עניין הדקורציה של הבית. מושקעת חשיבה רבה בצבעים שעל הקירות, בבחירת תמונות מתאימות, במציאת הריהוט שמתכתב בהצלחה עם כל שאר האלמנטים בבית. עד שנראה כי לעתים, כל התחום של הדלתות מאבד מחשיבותו, וחבל… בכל נכס דלתות אמורות להתבטא ולשדר את אמירתן בריש גלי. יש להן נוכחות מרשימה, במידה ומטיבים בבחירה שלהן. תמו הימים של הדלתות השרוטות והדהויות. היום משקיעים בהן, בדיוק כפי שמשפיעים בכל אלמנט עיצובי בבית. ועל כן במאמר זה ניתן להן את הכבוד שמגיע להן.

המשמעות של בחירת סגנון בקניית דלתות

דלתות לא קונים כך סתם. אלא בוחרים קודם כל את הסגנון שלהן, שרצוי שישתלב נכונה עם הסגנון ששולט בבית. ההחלטה על הסגנון של הדלתות צריכה להעביר את התחושה הפנימית של יושבי הבית. היא צריכה להסתנכרן כיאות עם הגודל של החלל. במידה ותבחרו דווקא בדלתות שיותר מדי "מצועצעות" בתוך חדר קטן, כי אז ייווצר מראה של עומס בעיניים, והחדר ייראה קטן מדי. לחדר קטן מתאים לבחור דלת כמה שיותר נקייה מקישוטים, וכך החדר ייצר אשליה של חדר הרבה יותר גדול. מה שחשוב זה לשמור על עקביות בסגנון העיצוב, באופן כזה שתיווצר זרימה במקום.

למה להשקיע חשיבה בצבעים בעת רכישת דלתות?

כולכם בוודאי כבר יודעים, כי יש משמעות ניכרת לבחירת צבעים כאשר רוכשים דלתות כמו פריטים שונים לדוגמא: שיש, רהיטים, ארונות וכל מה שצריך לבית כמובן. בחירה בנתיב שלא מתאים, תביא עמה השלכות שאינן רצויות. פירוש הדברים – בחירה של דלת בעלת צבעים נועזים, עשויה להתאים לבית גדול בממדיו, ה"צעקנות" של הצבעים תעורר מחשבה וערות. מאידך, בחירה של צבעים שקטים וניטרליים, תתאים לחלל קטן למדי, כאשר הסגנון ששולט בבית הוא רגוע למדי, ומשדר "כאן גרים בכיף…".

החשיבות של החומר בעת רכישת דלתות

כאשר בוחנים את החשיבות של חומרי הגלם, שמהם עשויים הדלתות, יש להבין שהאלמנט של אסתטיקה הוא לא היחיד שבא לידי ביטוי, כי אם החומר עשוי להוות אלמנט מכריע בקביעה של סגנון הדלתות. קיים מנעד רב של חומרי גלם עבור דלתות, כמו למשל – זכוכית, עץ מלא, כמו גם אם די אף. הסגנון הנבחר צריך להתאים לסטייל ולאופי של בני המשפחה, סולידיים או חופשיים ביותר. וכן יש לקחת בחשבון את האלמנט של תחזוקה. כל חומר נושא עמו בשורות אחרות. יש חומרי גלם לדלתות שיותר קל לנקות ולתחזק, ולעומתם יש כאלו שהרבה יותר קשה לתחזק. ביצוע מחקר מקדים, והתייעצות עם בעלי מקצוע מתחילת התהליך, בהחלט יקל עליכם את הבחירה, ויעשה אותה להרבה יותר נכונה.