רישום סימני מסחר

זה ממש לא קל להקים בימינו אנו עסק. יש לבנות בהדרגה, אט אט, את המוניטין, את מוצרי הדגל הנבחרים, ואת הייחוד של השירותים. לפעמים זה יכול לקחת כמה שנים. ואם כבר עמלתם כה קשה, מה, לא מן הראוי שתעשו הכול על מנת להגן עליהם? כל בית עסק כיום כבר מבין, בין אם הוא בית עסק קטן, ובין אם הוא סטארט אפ, כי יש לעשות הכול על מנת להגן על הלוגו, ועל השם שלו. לפיכך, הבחירה באופציה של רישום סימני מסחר חשובה כיום יותר מאי פעם. בתור בעלים חוקיים של סימני מסחר רשומים, תהיה בידכם הזכות המונופולית לעשות שימוש בסימן המסחרי הרשום בסוג של השירותים או של המוצרים שאתם מציעים לציבור הרחב. ואנו אומרים לכם כעת, בריש גלי, כדאי שתתחילו לקרוא ואף תסיימו את כל המאמר הזה, על מנת שבתור בעלי עסק יהיו לכם את הכלים המתאימים, אשר יהיה בכוחם למנוע מן המתחרים שלכם להפר את הסימנים המסחריים שלכם, תוך כדי כך שתוכלו להפיק המון תועלת מן המוניטין, שעבדתם כה קשה כדי להשיג אותו.

מה עושים שלא נעשה רישום סימני מסחר מבעוד מועד, והזכויות עדיין לא נרשמו?

במידה ולא השכלתם, מבעוד מועד, לבצע רישום סימני מסחר, הסירו כל דאגה מעל ללבכם. לכל בעיה ניתן למצוא כיום פתרון לאלתר. עדיין אתם עשויים להסתמך על הזכויות של המוניטין שלכם, שטרם נרשמו או שטרם עוגנו. התהליך של אכיפות הזכויות של בית העסק שלכם, שלא נרשמו בעזרת הרישום של סימני המסחר הפורמלי, מחייב אתכם פרוצדורה אחרת מתהליך של הפרת סימני המסחר. כמו למשל – תצטרכו להוכיח ראיה לטובתכם כי נעשה נזק למוניטין שלכם, בבית המשפט. מדובר בתהליך הרבה יותר מורכב, ולפיכך אנו ממליצים לכם לרשום את סימני המסחר מלכתחילה.

האם בעלי הנכס יכולים לנצל לטובתם את הרישום סימני מסחר?

נתחיל בהסבר, לפיו, מי שמקדים לבצע רישום סימני מסחר, צריך להבין שמדובר על רכישה של זכות קניין רוחני, שאתם, בתור בעלי בית עסק, יכולים לנצל אותה לטובתכם. במידה ואתם מעוניינים להעביר זכיינות על בית העסק שלכם, אתם עשויים להעביר הלאה את הרישיון לשימוש בסימן המסחרי לזכיין בעד דמי הרישוי. כמו כן, יכולה להתבצע מכירה עסקית. כאשר אתם מנהלים משא ומתן למכירה של החברה שלכם, הקונה הפוטנציאלי יבקש מכם סוג של הבטחה, שלאורה המוניטין של החברה שלכם יהיה מוגן, והן שהוא יוכל לרכוש את הזכות הבלעדית ללוגו ולשם החבר שלכם. במידה ולא תוכלו לספק כל זאת, זה ישפיע על התמחור של בית העסק שלכם במהלך המכירה שלו.