דלת פנים

דלת פנים

כאשר חושבים על עיצוב דירה מחדש, באופן טבעי, חושבים על הרבה היבטים. לרבות – איזה סגנון ישלוט בבית, איזה צבעים ישלטו בו, האם להציב שטיח בכל חלל או לאו, וכולי. אבל בל נשכח את כל מה שקשור להיבט של דלת פנים. מטרתה האמתית של הדלת פנים באה לידי ביטוי להשראת סגנון ואווירה, היא זאת שאמונה על נתינה של קו עיצובי. דלת הפנים מהווה סוג של פריט פונקציונלי ואסתטי כאחד. תפקידה העיקרי מתבטא בחציצה של כל חלל וחלל בבית, ובניגוד למה שהרבה מאמינים, היא לא נועדה לשרת כ"עציץ" בית, היא תוחמת בין החללים, והיא באה לשקף את הסגנון שלכם ואת מי שאתם באמת. כמו שעושים תעודת זהות או כרטיס ביקור. לשם כך, יש להשקיע בה מחשבה נוספת, ולא לזלזל ברכישתה.

מה הקשר בין דלת פנים לבין מסגרת?

יש קשר הדוק בין דלת פנים לבין המסגרת שלה. דקה לפני שאתם בוחרים לה מסגרת, היוועצו עם יודעי דבר, על מנת שהמסגרת תתכתב בהצלחה עם דלתות הפנים, ולא תיווצר תמונה מוטעית של שני אלמנטים שממש לא ברור מה הקשר ביניהם. הדבר נובע מכך שבחירה שאיננה מיטבית של המסגרת עשויה לגרוע מן הערך של דלת הפנית האקסקלוסיבית והיפה. כאשר סביר להניח שבהמשך הדרך הדבר יצרום לכם, ותרצו להחליף שוב את המסגרת, מה שיעלה לכם בהוצאה כספית מיותרת, שהייתם יכולים להימנע ממנה, עם קצת מחשבה מוקדמת.

למה בחירה של דלת פנים נכונה כה חשובה?

לבחירה של דלת פנים בהחלט מגיע להעניק תשומת לב מראש, בעיקר משום שדלת הפנים מהווה חלק אינטגרלי מעיצוב ומזרימת הבית, ובחירה שגויה "תהפוך את כל הקערה על פיה", והבית שלכם ישדר משהו שהוא בכלל לא קשור למי ולמה שאתם. בחירה נכונה של דלתות הפנים כה חשובה כי היא תשרת אתכם לאורך עת ארוכה ביום יום. בחירה נכונה תמזער כל רחש שיוצא מהחדר, וכמו גם היא תוסיף סטייל ואופי לעיצוב הכללי של הדירה שלכם.

כיצד הצבת דלת פנים תמחיש לכם נראות אקלקטית?

זאת לא ממש בעיה ליצור לנכס שלכם נראות אקלקטית, הדרך הראשונה לביצוע היא בחירת דלת פנים נכונה. עליכם לשמור על מספר אלמנטים דומים, אשר יחדיו יעבירו תחושה של זרימה זהה בכל חלקי הדירה. בחירת הסגנון השולט של דלת הפנים, תעשה את כל ההבדל בין בית בסגנון עיצוב אקלקטי או לאו. לשם המחשה, נסביר כי אם תחליטו להתקין דלת פנים מסיבית ומעוטרת בחלל קטן, הכול בו ייראה מוגזם למדי, הבחירה הנכונה יותר היא לעצב מן המקום של מינימליזם.