דלת כיס

דלת כיס

נראה על פניו, כי לאחרונה כל תחום העיצוב נכסים אינו נשען אך ורק על נראות, ואם פעם הייתה נטייה גורפת להעמיס חלל בבית כמה שיותר, כי אז כיום זה ממש לא כך. מסתפקים בכמה שפחות. בוחרים במינימליזם. נכס מודרני הוא זה שממש נוח לכם לשהות ולבקר בו, שיש ביטוי לפונקציונליות שבו. הכוונה היא לנתינת ביטוי לצבעים שלווים שמרגיעים מיד, לכמה שפחות ריהוט, וכמובן להצבת דלתות פנים שאחראיות באופן ישיר על העיצוב השונה בבית. אבל לא כל דלת פנים יכולה להיות אמונה על כל השינויים הללו, חלק ממי שכן יכולה, היא ללא ספק דלת כיס. במינוח פשוט יותר נקרא לה דלת הזזה. עברו הימים שהיה צריך לפנות את כל המקום, כדי למנוע תקיעות של הדלת פנים. כיום פתיחת הדלת כיס מכניסה אותה לסוג של כיס ספציפי, והדלת פשוט מתפוגגת מעין המתבונן.

כל מה שאתם צריכים לדעת על דלת כיס

כשמדברים על דלת כיס, כדאי שתדעו שמדברים על סוג של דלת הזזה, אשר אותה בנו בצורה מאוד מתוחכמת. המסילה שלה מהווה כעין כיס ממתכת בקיר, מתוך בנייה אטומה, כאשר הדלת מבצעת תזוזה מהירה ונעלמת היישר לתוך הכיס. באופן הזה, שכאשר דלת הכיס פתוחה, היא לא מעבה את הקירות ואף אחד אינו יכול להבחין בה. אבל יש אלמנטים חשובים שכדאי שתשקלו, בטרם שתרוצו לחנויות לרכוש את אותה הדלת כיס, ואלו הם כדלקמן –

  • במידה ובחרתם לקנות דלתות כיס מעץ, רצוי שתקדישו תשומת לב לאפשרות של הסבת נזק. כמו למשל – אם אתם מציבים אותה בפני חלל שיש בו רטיבות, הדלת עשויה להתנפח. מכיוון שהכיס של דלת הזזה זאת מותאם ספציפית לדלת הזזה, ברגע שהעץ יתנפח, הדלת כיס לא תיפתח או תיסגר בצורה הרמטית.
  • כאשר מעוניינים לרכוש את דלתות הכיס, יש להביא בחשבון מספר פרמטרים עוד בעת התכנון האדריכלי של הנכס. יש להכין נכונה את הקירות החלולים, עם מקום מספק, על מנת שהדלת כיס תוכל להיכנס דרכם בלי כל בעיה.
  • מדוע חשוב להציב דלת כיס אנטי אלרגניות? יופי ששאלתם. בכיס שיש בדלת עשוי להיתפס לכלוך או אבק שממש קשה לנקות אותם. כל אלו אינם אמורים להישאר לתמיד בקירות, וכאשר הם יתעתדו לצאת לחופשי, תהיו בטוחים שתרגישו בנוכחותם. ומי מבינכם ומבני ביתכם שסובלים מבעיות נשימה או לחלופין שסתם אלרגיים לאבק, לא ייהנו ממצב כזה.
  • כמו כל דבר טוב, גם דלת כיס מתומחרת די גבוה. הדבר נובע מהצורך של קדיחה ובנייה בקירות. זאת פעולה הרבה יותר יקרה מהצבת דלתות הזזה סטנדרטיות. לשיקולכם…